🔴 დღეს ინოვაციებისა და ცვლილებების ინსტიტუტმა პარტნიორ ორგანიზაცია ათინათთან ერთად პროექტის “უნარები დასაქმებისა და თანამშრომლობისთვის – პერსპექტივები საქართველოს რეგიონებისთვის – SECTORs” და “პროფესიული განათლების სისტემების მოდერნიზაცია საქართველოს სოფლის მეურნეობის სფეროში ფაზა 2“ ფარგლებში დაიწყო დეკორატიული მებაღეობის სასწავლო კურსი გურიასა და სამეგრელოში. კურსი ითვალისწინებს როგორც თეორიულ ისე პრაქტიკულ მეცადინეობებს.
📌 პროექტი დაფინანსებულია ევროკავშირის მიერ და ახორციელებს ინოვაციებისა და ცვლილებების ინსტიტუტი საქართველოს ფერმერთა ასოციაციასთან, დემოკრატიის ინსტიტუტთან და „ათინათთან“ პარტნორობით.
📌 პროექტი “პროფესიული განათლების სისტემების მოდერნიზაცია საქართველოს სოფლის მეურნეობის სფეროში ფაზა 2“ ხორციელდება ინოვაციებისა და ცვლილებების ინსტიტუტის და სოფლის მეურნეობის განვითარების ასოციაციის მიერ, საქართველოში გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) და სამხრეთ კავკასიაში შვეიცარიის თანამშრომლობის ოფისის (SDC)

🔴 Today, The Institute for Change and Innovation , together with the partner organization Atinati, started a Decorative gardening training course in Guria and Samegrelo within the framework of the project “Skills for employment and Cooperation – Tailoring Opportunities for Regions of Georgia (SECTORs)” and “Modernization of Vocational Education Systems in the Field of Agriculture of Georgia Phase 2“. as well as practical lessons.
📌 Project “Skills for employment and Cooperation – Tailoring Opportunities for Regions of Georgia (SECTORs)” is funded by European Union and implemented by The Institute for Change and Innovation in partnership with Georgian Farmers’ Association, Institute of Democracy, and Association “Atinati”.
📌“Modernization of Vocational Education Systems in the Field of Agriculture of Georgia Phase 2” is implemented by “Institute for Change and Innovation” and with the support of the United Nations Development Programs funded by Swiss Agency of Development and Cooperation (SDC).