![](https://ici.org.ge/wp-content/uploads/2022/09/285002236_5174760062577295_6593312144662209231_n-1024x932.png)
🔴 ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტი „უნარები დასაქმებისა და თანამშრომლობისთვის – პერსპექტივები საქართველოს რეგიონებისთვის – SECTORs” აცხადებს მსურველთა მიღებას საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობის მიზნით.
✅ საზაფხულოს სკოლის მიზანია:
✔სტუდენტების როლის გაზრდა რეგიონში მოთხოვნადი და პერსპექტიული პროფესიების პოპულარიზების პროცესში;
✔სტუდენტებისთვის რეგიონში ხელმისაწვდომი დასაქმების შესაძლებლობის გაცნობა;
✔სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლება.
📌 პროგრამაში ჩართული სტუდენტები კვალიფიციური ტრენერების დახმარებით განივითარებენ კომუნიკაციისა და საპროექტო განაცხადის ფორმის შევსების უნარჩვევებს.
📌 საზაფხულო სკოლის დასრულების შემდგომ, მონაწილეებს შესაძლებლობა ექნებათ მონაწილეობა მიიღონ საგრანტო კონკურსში და მოიპოვონ დაფინანსება რეგიონალური ინიციატივების განხორციელებისათვის, რომლის მიზანი რეგიონში მოთხოვნადი და პერსპექტიული პროფესიების პოპულარიზება იქნება.
‼ საზაფხულო სკოლის ხანგრძლივობაა 6 დღე (20 ივლისიდან 25 ივლისის ჩათვლით) და მასში მონაწილეობის უფლება აქვთ, უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების სტუდენტებს (ბაკალავრი, მაგისტრი) გურიის რეგიონიდან, რომლებიც სწავლობენ აგრარული მიმართულებებით.
🔴მონაწილეთა შერჩევა მოხდება განაცხადისა და გასაუბრების საფუძველზე.
🚩 საზაფხულო სკოლის ჩატარების ადგილი: სასტუმრო „ბაკურიანის სახლი“ (მის.: ბაკურიანი, დავით აღმაშენებლის 98)
🔺️ მონაწილეთა განთავსება და კვება დაფინანსებულია პროექტის ფარგლებში. მონაწილე დაფარავს მხოლოდ მგზავრობის ხარჯებს.
პროგრამაში მონაწილეობის მსურველებმა, გთხოვთ შეავსოთ განაცხადის ფორმა
🔴 განაცხადის ფორმა: https://bit.ly/3zcGys6
🔴 დამატებითი ინფორმაციის საჭიროების შემთხვევაში დაგვიკავშირდით:
განაცხადის წარმოდგენა შესაძლებელია 30 ივნისის ჩათვლით.
🔴 „უნარები დასაქმებისა და თანამშრომლობისთვის – პერსპექტივები საქართველოს რეგიონებისთვის” (SECTORS) დაფინანსებულია ევროკავშირის მიერ და ახორციელებს ინოვაციების და ცვლილებების ინსტიტუტი საქართველოს ფერმერთა ასოციაციასთან, დემოკრატიის ინსტიტუტთან და ასოციაცია „ათინათთან“ პარტნიორობით.

The European Union-funded project “Skills for employment and Cooperation – Tailoring Opportunities for Regions of Georgia (SECTORs)” announces the acceptance of applicants to participate in the summer school.
✅ The purpose of the summer school is:
✔Increasing the role of students in the process of promoting popular and promising professions in the region;
✔ Getting to know the employment opportunities available in the region for students;
✔Civil awareness raising.
📌 Students involved in the program will develop communication and project application form filling skills with the help of qualified trainers.
📌 After the end of the summer school, the participants will have the opportunity to participate in the grant competition and obtain funding for the implementation of regional initiatives, the goal of which will be the popularization of demanding and promising professions in the region.
‼ The duration of the summer school is 6 days (from July 20 to July 25) and students of higher educational institutions (bachelor, master) from the Guria region who are studying in agricultural fields have the right to participate in it.
🔴Participants will be selected based on application and interview.
🚩 Place of summer school: Bakuriani House Hotel (miss.: Bakuriani, Davit Agmashenebeli 98)
🔺️ Accommodation and meals of the participants are financed within the project. Participant will cover travel expenses only.
Those who wish to participate in the program, please fill out the application form
🔴 Application form: https://bit.ly/3zcGys6
🔴 If you need more information, contact us:
Mail: ici.info.02@gmail.com;
Phone: 599981898
The application can be submitted until June 30.
🔴Project “Skills for employment and Cooperation – Tailoring Opportunities for Regions of Georgia (SECTORs)” is funded by European Union and implemented by The Institute for Change and Innovation in partnership with Georgian Farmers’ Association, Institute of Democracy, and Association “Atinati”.