🇪🇺 🇬🇪 🇪🇺 🇬🇪 ევროკავშირის მხარდაჭერით ოზურგეთში დასაქმების ფორუმი გაიმართა
8 ივნისს ოზურგეთში დასაქმების ფორუმი ჩატარდა. მისი მიზანი იყო ახალგაზრდებისთვის, იძულებით გადაადგილებული, სამუშაო გამოცდილების არმქონე, ხანგრძლივი პერიოდის განმავლობაში უმუშევარი პირებისა და სხვა მოწყვლადი ჯგუფების დასაქმების ხელშეწყობა.
ამასთანავე, ფორუმის ამოცანა იმის გააზრება გახლდათ, თუ რა მნიშვნელობა აქვს სექტორთა შორის თანამშრომლობას დასაქმების შესაძლებლობების გაუმჯობესებისთვის საქართველოს რეგიონებში.
სამუშაოს მაძიებლებს შესაძლებლობა ჰქონდა, მონაწილეობა მიეღო ინტერერაქტიულ
სემინარებში თემებზე: სამუშაოსთვის მზაობა და მოხალისეობა.
ფორუმის ფარგლებში გაიმართა პანელური დისკუსიები შრომის ბაზარზე არსებული გამოწვევების, სექტორთა შორის თანამშრომლობის როლის და დასაქმების შესაძლებლობების გაუმჯობესების გზების შესახებ. ყურადღება დაეთმო ისეთ მნიშვნელოვან საკითხს, როგორიცაა გამოცდილებაზე
დაფუძნებული სწავლა და ამ დრომდე განხორციელებული წარმატებული პრაქტიკები.
დასაქმების ფორუმის ფარგლებში ორგანიზებულ ყველა ღონისძიებაში საერთო 300-ზე მეტი ადამიანი მონაწილეობდა. მათ შორის საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის,
დასაქმების ხელშეწყობის სახელმწიფო სააგენტოს, პროფესიული სასწავლებლების, საზოგადოებრივი ორგანიზაციების, ადგილობრივი თვითმმართველობის წევრები; დამსაქმებლები
და სამუშაოს მაძიებლები, ადგილობრივი ბიზნეს-სუბიექტები, ბიზნეს-საკონსულტაციო კომპანიები და სხვა დაინტერესებული პირები.
დასაქმების ფორუმი გაიმართა ევროკავშირის დაფინანსებით და მისი ორგანიზატორები გახლდნენ ინოვაციებისა და ცვლილებების ინსტიტუტი (ICI), პროექტი „უნარები დასაქმებისა და თანამშრომლობისთვის – პერსპექტივები საქართველოს რეგიონებისთვის/SECTORs“; განათლების განვითარების და დასაქმების ცენტრი (EDEC) პროექტი „სწავლა, წვრთნა, მიღწევა და კავშირების დამყარება დასაქმებისთვის! (ისწავლე დასაქმებისთვის!) LEARN“; საქართველოს გაეროს ასოციაცია
(UNAG) პროექტი „ცოდნისა და უნარების განვითარების ქსელებისა და პლატფორმების გაძლიერება/ LINKS”; დასაქმების ხელშეწყობის სახელმწიფო სააგენტო (SESA).

🇪🇺 🇬🇪 🇪🇺 🇬🇪 An employment forum was held in Ozurgeti with the support of the European Union
On June 8, an employment forum was held in Ozurgeti. Its purpose was to promote employment for youth, internally displaced persons, people without work experience, long-term unemployed and other vulnerable groups.
In addition, the task of the forum was to understand the importance of cooperation between sectors for the improvement of employment opportunities in the regions of Georgia.
Job seekers had the opportunity to participate in interactive seminars on the topics of: job readiness and volunteering.
Within the framework of the forum, panel discussions were held on the challenges in the labor market, the role of cooperation between sectors and ways to improve employment opportunities. Attention was paid to such an important issue as experience based on learning and successful practices implemented so far.
More than 300 people participated in all events organized within the framework of the employment forum. including the representation of the European Union in Georgia, members of the state employment promotion agency, vocational schools, public organizations, local self-government; Employers and job seekers, local business entities, business consulting companies and other interested parties.
The employment forum was held with the funding of the European Union and its organizers were The Institute for Change and Innovation (ICI), the project “Skills for employment and Cooperation – Tailoring Opportunities for Regions of Georgia (SECTORs); Education Development and Employment Center (EDEC) Project “Learn, Exercise, Achieve, Receive, Network for Employment! (LEARN for Employment!)”; United Nations Association of Georgia (UNAG) project “Strengthening of knowledge and skills development networks and platforms / LINKS”; State Employment Promotion Agency (SESA).