2023 წლის 28 აპრილს, ინოვაციების და ცვლილებების ინსტიტუტმა, განათლების განვითარების და დასაქმების ცენტრთან (EDEC) პარტნიორობით, ევროკავშირის მიერ მხარდაჭერილი პროექტის „ისწავლე დასაქმებისთვის“ ფარგლებში, ოზურგეთში, თემატური შეხვედრა გამართა, რომლის მიზანი იყო სექტორთა შორის თანამშრომლობა განათლებისა და დასაქმების სფეროში არსებული პრობლემების დასაძლევად, მიმდინარე გამოწვევებსა და მდგომარეობის გაუმჯობესების გზებზე მსჯელობა. ღონისძიებას ადგილობრივი თვითმმართველობის, არასამთავრობო ორგანიზაციების, დასაქმების ხელშეწყობის სახელმწიფო სააგენტოს, მედიის, საგანმანათლებლო და ბიზნეს სექტორის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
განათლების განვითარების და დასაქმების ცენტრის არმასრულებელმა დირექტორმა ნათია ნამიჭეიშვილმა და კოლეჯ ბლექსის დირექტორის მოადგილე მაია თოიძემ იმსჯელეს დასაქმებისთვის კარიერული ორიენტაციის და პროფესიული განათლების სერვისების როლსა და მნიშვნელობაზე, დუალური განათლების საერთაშორისო და ქართულ პრაქტიკაზე. ღონიძიების ბოლოს დისკუსია გაიმართა.
პროექტს „სწავლა, წვრთნა, მიღწევა და კავშირების დამყარება დასაქმებისთვის! (ისწავლე დასაქმებისთვის!)“ რომელსაც განათლების განვითარების და დასაქმების ცენტრი (EDEC), თელავის განათლების განვითარების და დასაქმების ცენტრთან (TEDEC), აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის დასაქმების სააგენტოსთან (EAARA), ფონდთან „აფხაზინტერკონტი“ (AIC) და ინოვაციების და ცვლილებების ინსტიტუტთან (ICI) ერთად, ევოროკავშირის ფინანსური მხარდაჭერით, საქართველოს ექვს რეგიონში – იმერეთში, გურიაში, რაჭა–ლეჩხუმში, აჭარაში, შიდა ქართლსა და კახეთში ახორციელებს.

On April 28, 2023, the Institute of Innovations and Changes, in partnership with the Education Development and Employment Center (EDEC), held a thematic meeting in Ozurgeti within the framework of the EU-supported “Learn for Employment” project, the aim of which was cooperation between sectors to overcome problems in the field of education and employment. Discussing current challenges and ways to improve the situation. The event was attended by representatives of local self-government, non-governmental organizations, the State Employment Promotion Agency, the media, educational and business sectors. The non-executive director of the Education Development and Employment Center, Natia Namicheishvili, and the deputy director of College Blacks, Maya Toidze, discussed the role and importance of career orientation and vocational education services for employment, dual on the international and Georgian practice of education. A discussion was held at the end of the event.
Project “Learning, Training, Reaching and Connecting for Employment! (Learn for employment!)” with the Education Development and Employment Center (EDEC), Telavi Education Development and Employment Center (TEDEC), Employment Agency of the Autonomous Republic of Adjara (EAARA), Abkhazia Intercont Foundation (AIC) and The Institute for Change and Innovation (ICI) Together, with the financial support of the European Union, it is implemented in six regions of Georgia – Imereti, Guria, Racha-Lechkhumi, Adjara, Shida Kartli and Kakheti.