• ტურიზმის კლასტერის პრეზენტაცია
🟠კლასტერში გაწევრიანდნენ სხვადასხვა გამოცდილების და სექტორის წარმომადგენლები, რომლებსაც პირდაპირი ან ირიბი ბმა აქვთ ტურზმთან: მცირე მეწარმეები, მეღვინეები, საოჯახო სასტუმროებისა და ტურიტული ობიექტების მეპარტონეები, სხვადასხვა სერვისი მიმწოდებლები, ხელნაკეთობების ოსტატები, კოოპერატივის წარმომადგენლები.
👏კლასტერის კარი ღიაა ყველა დაინტერესებული სუბიექტისთვის.
ტურიზმის კლასტერის მისიაა: სექტორთაშორისო თანამშრომლობის განვითარება და ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის გადაქცევა სამეგრელოს ტურიზმის ჰაბად, მიმზიდველ ადგილად, როგორც ადგილობრივი, ისე უცხოელი ვიზიტორებისთვის, რაც გამოიწვევს ახალი სამუშაო ადგილების შექმნას და ხელს შეუწყობს რეგიონის ეკონომიკურ განვითარებას.
☑️პრეზენტაციას ესწრებოდნენ კლასტერის წევრები, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მერიის, სამოქალაქო სექტორის, საერთაშორისო ორგანიზაციების და მედიის წარმომადგენლები. ასევე მოწვეული სტუმრები – ევროკავშირის დელეგაციის წარმომადგენელი ქეთევან ხუციშვილი, ინოვაციებისა და ცვლილებების ინსტიტუტის წარმომადგენლები თამარ ღლონტი და ოთარ რევიშვილი, კულტურის პოლიტიკის ექსპერტი და მკვლევარი ლევან ხარატიშვილი.
🌎ტურისტული კლასტერი დაარსდა პროექტის – „უნარები დასაქმებისა და თანამშრომლობისთვის – პერსპექტივები საქართველოს რეგიონებისთვის“ (SECTORS) – ფარგლებში, რომელიც დაფინანსებულია ევროკავშირის მიერ და ახორციელებს ინოვაციებისა და ცვლილებების ინსტიტუტი დემოკრატიის ინსტიტუტთან, საქართველოს ფერმერთა ასოციაციასა და ასოციაცია „ათინათთან“ პარტნიორობით აჭარაში, გურიასა და სამეგრელოში.
Previous: ვროკავშირის მიერ მხარდაჭერილი პროექტის „ისწავლე დასაქმებისთვის“ ფარგლებში, გამართული თემატური შეხვედრა

• A presentation of the tourism cluster
🟦 Representatives of different experiences and sectors, which have a direct or indirect link with tourism, joined the cluster: small entrepreneurs, winemakers, owners of family hotels and tourist facilities, various service providers, craftsmen, cooperative representatives.
🟦 The door of the cluster is open to all interested entities.
🟦 The mission of the tourism cluster is: to develop inter-sectoral cooperation and turn Zugdidi municipality into a tourism hub of Samegrelo, an attractive place for both local and foreign visitors, which will lead to the creation of new jobs and contribute to the economic development of the region.
🟦 The presentation was attended by members of the cluster, representatives of Zugdidi Municipality City Hall, civil sector, international organizations and media. Also invited guests are Ketevan Khutsishvili, representative of the European Union delegation, Tamar Glonti and Otar Revishvili, representatives of  The Institute for Change and Innovation, cultural policy expert and researcher Levan Kharatishvili.
🟦 The tourism cluster was established within the framework of the  Project “Skills for employment and Cooperation – Tailoring Opportunities for Regions of Georgia (SECTORs)” is funded by European Union and implemented by The Institute for Change and Innovation  in partnership with Georgian Farmers’ Association, Institute of Democracy, and Association “Atinati”
Previous: A thematic meeting was held within the framework of the “Learn for Employment” project supported by the European Union