USAID-ის სამოქალაქო განათლების პროგრამის ფარგლებში გამართულმა სკოლა – ბიზნესის ფორუმმა ქალაქ ოზურგეთის #4 საჯარო სკოლის მოსწავლეებს შესაძლებლობა მისცა საკუთარი ხედვა გაეზიარებინათ კერძო სექტორის წარმომადგენლებისთვის და ეპოვათ კომპანია, რომელიც პროექტის განხორციელებაში ჩაერთვებოდა. მათ მიერ წარმოდგენილ ინიციატივას მხარი ჩაის ქართულმა ბრენდმა ,,გურიელ”-მა დაუჭირა. შეთანხმებას კონკრეტული ნაბიჯებიც მოყვა, პროექტის განმახორციელებელმა გუნდმა ,,გურიელი“-ს წარმომადგენლებს სკოლაშიც უმასპინძლეს, დაიგეგმა შემდგომი საქმიანობები.
,,გურიელის” მხარდაჭერით სსიპ ქ. ოზურგეთის #4 საჯარო სკოლის მოსწავლეებისთვის ოლიმპიადა ჩატარდება, გამოვლინდებიან და დასაჩუქრდებიან გამარჯვებულები.
ფორუმზე მოსწავლეთა მიერ შექმნილი ოცი პროექტი იყო წარმოდგენილი, რომელთა შესახებ ინფორმაციასაც ეტაპობრივად მოგაწვდით.

The school-business forum held within the framework of the USAID civic education program gave an oportunity to the students of Ozurgeti #4 public school to share their vision with representatives of the private sector and to find a company that would be involved in the implementation of the project. The initiative presented by them was supported by the Georgian tea brand “Gurieli”. The agreement was followed by the concrete steps. The team implementing the project hosted the representatives of “Gurieli” at the school. Further activities were planned.
With the support of “Gurieli”, an Olympiad will be held for the students of #4 public school of Ozurgeti district. The winners will be announced and awarded.
Twenty projects created by students were presented at the forum.The information will be shared step by step.