საზაფხულო სკოლის მონაწილე და ალუმნი გრანტების გამარჯვებული ელენე ინწკირველის პროექტის ფარგლებში შექმნილი სამაგიდე თამაშების გაცნობითი და საჩვენებელი თამაშების შეხვედრები ადგილობრივ მოსწავლეებთან.
შეხვედრა გაიმართა ტექნოპარკის დარბაზში. სადაც ახალგაზრდებს გააცნეს სამაგიდო თამაში „ჩემი ეზო“, რომელიც შეიქმნა ალუმინ გრანტის ფარგლებში. ეს თამაში ემსახურება ახალგაზრდებში აგრო მიმართულებით ცოდნის ამაღლებას და დატვირთულია სხვადასხვა შემეცნებითი აქტივობებით.
შეხვედრაზე მონაწილეებს შესაძლებლობა ჰქონდათ მიეღოთ მონაწილეობა თამაშში, რომელიც საკმაოდ საინტერესოსდ და მხიარულად გაიმართა.
პროექტს “უნარები დასაქმებისა და თანამშრომლობისთვის – პერსპექტივები საქართველოს რეგიონებისთვის” (SECTORS), ევროკავშირის დაფინანსებით, “ინოვაციებისა და ცვლილებების ინსტიტუტი”, “დემოკრატიის ინსტიტუტთან”, საქართველოს ფერმერთა ასოციაციასა და ასოციაცია „ათინათთან“ პარტნიორობით.

Introductory and demonstration meetings of board games created within the framework of the project by Elena Intskirveli, participant of summer school and winner of alumni grants were held with local students.
The meeting was held in the hall of Technopark. The young people were introduced to the board game “My yard”, which was created within the framework of the Aluminum grant. This game serves to increase the knowledge of agriculture among young people and is loaded with various cognitive activities.
At the meeting, the participants had the opportunity to participate in the game, which was quite interesting and fun.