ეთო ახალაძე დეკემბერი 25, 2020
პროექტი „ უნარები დასაქმებისა და თანამშრომლობისთვის – პერსპექტივები საქართველოს რეგიონებისთვის – SECTORs” აცხადებს  მსურველთა მიღებას პიროვნული ზრდის პროგრამაში მონაწილეობის მიზნით. პროექტი დაფინანსებულია ევროკავშირის მიერ და მიზნად ისახავს საზოგადოების მოწყვლადი ჯგუფების დასაქმების შესაძლებობების გაუმჯობესებას სექტორული პარტნიორობის წახალისების, სამეწარმეო განათლების შეთავაზებისა და ინოვაციური მიდგომების დანერგვის გზით, რათა წვლილი შევიტანოთ პროექტის სამიზნე რეგიონების ეკონომიკურ განვითარებაში. განხორციელების არეალი გურია, აჭარა და სამეგრელოა.
პიროვნული ზრდის პროგრამაში ჩართული პირები პროფესიონალი „ქოუჩის“/ კონსულტანტის დახმარებით განივითარებენ პიროვნულ უნარებს და მოახდენენ სწორ პროფესიულ  ორიენტაციას შემდგომი განათლებისა და დასაქმებისათვის.
გარდა ამისა, მონაწილეებს პიროვნული ზრდის პროგრამის დასრულების შემდგომ შესაძლებლობა ექნებათ ჩაერთონ პროფესიულ საგანმანათლებლო პროგრამებში,  შეგირდობის გზით დაეუფლონ სხვადასხვა პროფესიას, მიიღონ სამეწარმეო განათლება, დასაქმდნენ პროექტის სამიზნე ორგანიზაციებში და პროექტითვე განსაზღვრული საგრანტო პროგრამის საშუალებით წამოიწყონ საკუთარი ბიზნესი. პროგრამაში მონაწილეობის ხარჯს მთლიანად ფარავს ევროკავშირი.
• საშუალო განათლების მქონე 35 წლამდე ახალგაზრდები – რომლებმაც ეკონომიკური სიდუხჭირის გამო ვერ შეძლეს  უმაღლესი ან პროფესიული განათლების მიღება და მიეკუთვნებიან რომელიმე მოწყვლად კატეგორიას (სიღარიბის ზღვარს მიღმა მყოფნი ან დაბალშემოსავლიანი ოჯახები, ყოფილი მიგრანტი, ყოფილი პატიმარი ან პრობაციონერი და ა.შ.)
• განათლების მიღმა მყოფი 35 წლამდე ახალგაზრდები – არასრული საშუალო განათლების მქონენი ან  რომლებმაც მიატოვეს სკოლა საბაზო საფეხურზე;
• უმაღლესი განათლების მქონე 35 წლამდე სამუშაოს მაძიებელი ახალგაზრდები- დაბალშემოსავლიანი ოჯახის წევრი;
• ქალები – ეკონომიკური და სოციალური სირთულეების წინაშე მდგომნი (ასაკი შეუზღუდავია).
დაინტერესებულმა პირებმა უნდა შეავსონ განაცხადის ფორმა ქვემოთმოცემული ბმულის საშუალებით 2021 წლის 31 იანვრის ჩათვლით.
განაცხადის ფორმა:  გადადით ბმულზე
გურია
გურიის ახალგაზრდული რესურსცენტრი
ელ.ფოსტა: revishvili@gmail.com
ტელ: 599 981898
აჭარა
დემოკრატიის ინსტიტუტი
ელ.ფოსტა: n.kakhadze@iod.ge
ტელ: 577 45 25 15
სამეგრელო
ასოციაცია „ათინათი“
ელ.ფოსტა:  khatuna@atinati.org
ტელ: 571538828
Next: უნარები დასაქმებისა და თანამშრომლობისთვის – პერსპექტივები საქართველოს რეგიონებისთვის (SECTORs)

The project “Skills for Employment and Cooperation – Tailoring Opportunities for Regions of Georgia (SECTORs)” announces the admission of applicants to participate in the personal growth program. The project is funded by the European Union and aims to improve the employment opportunities of vulnerable groups through the promotion of sectoral partnerships, entrepreneurship education and the introduction of innovative approaches to contribute to the economic development of the project target regions. The area of implementation is Guria, Adjara and Samegrelo.
Individuals involved in the personal development program, with the help of a professional coach / consultant, develop personal skills and have the right professional orientation for further education and employment.
In addition, after completing the personal growth program, participants will have the opportunity to engage in vocational education programs, master various professions through apprenticeships, receive an entrepreneurial education, be employed in project target organizations, and start their own business through a project-defined grant program. The cost of participating in the program is fully covered by the European Union.
Young people under 35 with secondary education – who have not been able to get higher or vocational education due to economic hardship and belong to any vulnerable category (low-income or low-income families, former migrants, former prisoners or probationers, etc.)
Young job seekers under 35 with a higher education – a member of a low-income family;
Interested candidates should fill out the application form via the link below by January 31, 2021 inclusive.
Application form: Go to the link
Guria
Guria Youth Resource Center
Email: revishvili@gmail.com
Tel: 599 981898
Adjara
Institute for Democracy
E-mail: n.kakhadze@iod.ge
Tel: 577 45 25 15
Samegrelo
Association “Atinati”
Email: khatuna@atinati.org
Tel: 571538828
Project Skills for Employment and Cooperation – Tailoring Opportunities for Regions of Georgia (SECTORs) is funded by European Union and implemented by Guria Youth Resource Center in partnership with Georgian Farmers’ Association, Institute of Democracy, and Association “Atinati”.