ინოვაციებისა და ცვლილებების ინსტიტუტის მიერ გამართულ სასწავლო შემეცნებით ბანაკს, რომელშიც ,,USAID-ის სამოქალაქო განათლების პროგრამის 20 პარტნიორი სკოლის 50 მოსწავლე მონაწილეობდა, 30 ივლისს და 1 აგვისტოს, სოფელ გომში, ტურისტულმა სივრცემ ,,დუმბო ეკო კემფმა” უმასპინძლა.
ბანაკის დღის წერიგი მოიცავდა როგორც საგანმანათლებლო – შემეცნებით, ასევე კლუტურულ და გასართობ აქტივობებს.
შეხვედრის მიზანი მოსწავლეებისთვის კონკრეტული მიმართულებით ცოდნის გაღრმავებასთან ერთად, მათი გამხიარულება და ზაფხულის დღეების შინაარსიანად გატარება იყო, რაც, ვფიქრობთ, ნამდვილად წარმატებით მოვახერხეთ. ამას გვაფიქრებინებს ის საინტერესო პროექტები, რომლებიც ბანაკის მანძილზე შევიმუშავეთ, და ასევე ის დადებითი შეფასებები, რაც პედაგოგებისგან, მოსწავლეებისგან და მათი მშობლებისგან მივიღეთ.
USAID-ის სამოქალაქო განათლების პროგრამას ორგანიზაცია PH International ახორციელებს აშშ საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) ფინანსური მხარდაჭერით. პროგრამის მხარდამჭერია საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო. გურიის რეგიონში პროგრამის პარტნიორია ინოვაციებისა და ცვლილებების ინსტიტუტი.

On July 30 and August 1, the tourist space “Dumbo Eco Camp” hosted the educational cognitive camp held by the Institute of Innovations and Changes, in which 50 students from 20 partner schools of the USAID Civil Education Program participated.
The schedule of the day of the camp included both educational and cognitive activities, as well as cultural and entertainment activities.
The purpose of the meeting was to improve the students’ knowledge in a specific direction, to cheer them up and spend the summer days in a meaningful way, which we think we really succeeded in doing. We are reminded of this by the interesting projects that we have developed during the camp, and also by the positive evaluations that we have received from teachers, students and their parents.
The USAID civic education program is implemented by PH International with the financial support of the US Agency for International Development (USAID). The program is supported by the Ministry of Education and Science of Georgia. The partner of the program in the Guria region is the Institute of Innovations and Changes.