• USAID-ის სამოქალაქო განათლების პროგრამა 2023-2024 სასწავლო წლის შედეგებს აჯამებს გურიაშიესკიზის შენახვა
• ექსკლუზივი
USAID-ის სამოქალაქო განათლების პროგრამა 2023-2024 სასწავლო წლის შედეგებს აჯამებს გურიაშიესკიზის შენახვა
zviadi2021 მაისი 29, 2024
USAID-ის სამოქალაქო განათლების პროგრამა 2023-2024 სასწავლო წლის შედეგებს აჯამებს გურიაში – 28 მაისს ოზურგეთის #1 საჯარო სკოლის საკონფერენციო დარბაზში USAID-ის სამოქალაქო განთლების პროგრამის წლის შედეგების პრეზენტაცია გაიმართა.
პროგრამის პარტნიორი 36 საჯარო სკოლის  მოსწავლეთა თვითმმართველობებისა და სამოქალაქო კლუბების წევრებმა   წარმოადგინეს განხორციელებული გამორჩეული საქმიანობები, პროექტები და ამავე პროგრამის მცირე გრანტების კომპონენტით დაფინანსებული ინიციატივები.
ღონისძიებაზე ოზურგეთის #1 საჯარო სკოლის სამოქალაქო კლუბის  წევრებმა წარმოადგინეს ინტერაქტიული პერფორმანსი/ფლეშმობი  ადიქციის თემაზე.
ღონისძიების მსვლელობისას მადლობის სიგელები და სიმბოლური საჩუქრები გადაეცათ პრეზენტატორ  მოსწავლეებსა და პედაგოგებს, ასევე პროგრამის ფარგლებში ორგანიზებული  კონკურსების  გამარჯვებულ და სტაჟირების მონაწილე მოსწავლეებს. შეხვედრაზე დასახელდა  ტექნიკის კონკურსის გამარჯვებული სკოლები: კოხნარისა და ხიდისთავის საჯარო სკოლები ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტიდან, ხოლოდ ცხემლისხიდის საჯარო სკოლა ოზურგეთის მუნიციპალიტეტში.
ღონისძიებას დაესწრო პროგრამის პარტნიორი სკოლების პედაგოგები, მოსწავლეები, მასმედიის, PH International – ისა  და USAID- წარმომადგენლები.

• USAID’s civic education program summarizes the results of the 2023-2024 academic year in Guria
USAID’s civic education program summarizes the results of the 2023-2024 academic year in Guria – on May 28, a presentation of the results of the USAID civic education program was held in the conference hall of Ozurgeti #1 public school.
The members of the student self-governments and civic clubs of the program partner 36 public schools presented outstanding activities, projects and initiatives financed by the small grants component of the same program.
At the event, members of Ozurgeti Public School #1 Civic Club presented an interactive performance/flash mob on the topic of addiction.
During the event, certificates of thanks and symbolic gifts were given to the presenting students and teachers, as well as to the winners of the competitions organized within the program and students participating in internships. At the meeting, the winning schools of the technical competition were named: Kokhnari and Khidistavi public schools from Chokhatauri municipality, and Tskhemlishkhidi public school from Ozurgeti municipality.