• ციტრუსოვანი, სუბტროპიკული და კენკროვანი კულტურების წარმოება
🔴 დღეს ინოვაციებისა და ცვლილებების ინსტიტუტმა პარტნიორ ორგანიზაცია ათინათთან ერთად პროექტის “უნარები დასაქმებისა და თანამშრომლობისთვის – პერსპექტივები საქართველოს რეგიონებისთვის – SECTORs” და “პროფესიული განათლების სისტემების მოდერნიზაცია საქართველოს სოფლის მეურნეობის სფეროში ფაზა 2“ ფარგლებში დაიწყო ციტრუსოვანი, სუბტროპიკული და კენკროვანი კულტურების წარმოების სასწავლო კურსი გურიასა და სამეგრელოში. კურსი ითვალისწინებს როგორც თეორიულ ისე პრაქტიკულ მეცადინეობებს.
📌 პროექტი დაფინანსებულია ევროკავშირის მიერ და ახორციელებს ინოვაციებისა და ცვლილებების ინსტიტუტი (ყოფილი გურიის ახალგაზრდული რესურს ცენტრი) საქართველოს ფერმერთა ასოციაციასთან, დემოკრატიის ინსტიტუტთან და „ათინათთან“ პარტნორობით.
პროექტი “პროფესიული განათლების სისტემების მოდერნიზაცია საქართველოს სოფლის მეურნეობის სფეროში ფაზა 2“ ხორციელდება ინოვაციებისა და ცვლილებების ინსტიტუტის და სოფლის მეურნეობის განვითარების ასოციაციის მიერ, საქართველოში გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) და სამხრეთ კავკასიაში შვეიცარიის თანამშრომლობის ოფისის (SDC) დაფინანსებით.

• citrus, subtropical and berry crops production
🔴 Today, the Institute for Change and Innovation started training course on citrus, subtropical and berry crops production in Guria and Samegrelo  within the framework of the project “Skills for employment and Cooperation – Tailoring Opportunities for Regions of Georgia (SECTORs)” and “Modernization of Vocational Education Systems in the Field of Agriculture of Georgia Phase  2”. The course includes both theoretical and practical courses.
📌 Project “Skills for employment and Cooperation – Tailoring Opportunities for Regions of Georgia (SECTORs)” is funded by European Union and implemented by The Institute for Change and Innovation (formerly Guria Youth Resource Center) in partnership with Georgian Farmers’ Association, Institute of Democracy, and Association “Atinati”.
📌UNDP-funded Project “Modernization of Vocational Education Systems in the Field of Agriculture of Georgia Phase 2” is implemented by “Institute for Change and Innovation” and with the support of the United Nations Development Programs funded by Swiss Agency of Development and Cooperation (SDC).