გურიის ახალგაზრდული რესურს ცენტრის ორგანიზებით განხორციელდა შრომის ბაზრის და ზრდის პოტენციალის მქონე ეკონომიკური სექტორების იდენტიფიცირების მიზნით ჩატარებული კვლევის საბოლოო შედეგების პრეზენტაცია პროექტ „უნარები დასაქმებისა და თანამშრომლობისთვის – პერსპექტივები საქართველოს რეგიონებისთვის” (SECTORS) ფარგლებში. ღონისძიება ონლაინ რეჟიმში წარიმართა და მასში ევროდელეგაციის წარმომადგენლებთან და ევროკავშირის Skills4Jobs პროგრამის ფარგლებში დაფინანსებული სხვა პროექტების განმახორციელებელ ორგანიზაციებთან ერთად სხვადასხვა სექტორის 100-მდე წარმომადგენელი მონაწილებდა გურიის, აჭარისა და სამეგრელოს რეგიონებიდან. უშუალოდ კვლევის დოკუმენტისა და მიგნებების პრეზენტაცია „PMO კონსალტინგის“-ს წარმომადგენელმა გააკეთა, რის შემდეგაც გაიმართა საინტერესო დისკუსია.
პროექტი „უნარები დასაქმებისა და თანამშრომლობისთვის – პერსპექტივები საქართველოს რეგიონებისთვის” (SECTORS) დაფინანსებულია ევროკავშირის მიერ და ახორციელებს გურიის ახალგაზრდული რესურსცენტრი საქართველოს ფერმერთა ასოციაციასთან, დემოკრატიის ინსტიტუტთან და ასოციაცია „ათინათთან“ პარტნიორობით.

The Guria Youth Resource Center organized the presentation of the final results of the research conducted to identify labor market and growth potential sectors within the project “Skills for Employment and Cooperation – Tailoring Opportunities for Regions of Georgia (SECTORs)”. The event was held online and was attended by representatives of the European Delegation and other project implementing organizations funded under the EU Skills4Jobs program. About 100 representatives from different sectors from Guria, Adjara and Samegrelo regions participated. The presentation of the research document and findings was made directly by the representative of PMO Consulting, after which an interesting discussion took place.
The project “Skills for Employment and Cooperation – Tailoring Opportunities for Regions of Georgia (SECTORs)” is funded by the European Union and implemented by the Guria Youth Resource Center in partnership with the Georgian Farmers’ Association, the Institute for Democracy and the Atinati Association