ინოვაციებისა და ცვლილებების ინსტიტუტმა (ყოფილი გურიის ახალგაზრდული რესურსცენტრი) საშუალება მოგვცა სხვადასხვა სფეროსა თუ ასაკის ადამიანების განვითარების და პიროვნული ზრდის.
ფერმერული მეურნეობა, კერძო ბიზნესი , სოციალური საწარმო ეს არასრული ჩამონათვალია იმ მიმართულებებისა , სადაც ორგანიზაციამ გრანტების სახით თანხები გასცა და განვითარებაზე, მოქალაქეების დასაქმებაზე იზრუნა.
განათლება, განათლების ხარისხის გაუმჯობესება, სწავლების თანამედროვე მიდგომები და მეთოდები, ასევე ყოფილი პატიმრებისა თუ მათი ოჯახების რესოციალიზაციაზე ზრუნვა ორგანიზაციის მთავარი ორიენტირი იყო და ასეც რჩება.
ინოვაციებისა და ცვლილებების ინსტიტუტი ესაა დიდი გამოცდილების მქონე ორგანიზაცია, მომავლის ორიენტირით, რომელსაც ადამიანები ენდობიან.

• Institute for Change and Innovation
The Institute for Change  and Innovation (formerly the Guria Youth Resource Center) has enabled the development and personal growth of people of different backgrounds and ages.
Farming, private business, social enterprise This is an incomplete list of areas where the organization has provided funds in the form of grants and has taken care of development, employment of citizens.
Education, improving the quality of education, modern approaches and methods of teaching, as well as caring for the re-socialization of ex-prisoners or their families have been and remain the main focus of the organization.
The Institute for Change  and Innovation is a highly experienced, future-oriented organization that people trust.